A Görögkatolikus Tudásolimpia elnevezésű tehetséggondozó verseny döntője ebben az évben rendhagyó módon zajlott le. A több mint 1100 induló diák közül 234 tanulót első és második fordulós eredménye tette volna alkalmassá, hogy személyesen is részt vegyen a döntő fordulón a Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskolán 2019 májusában.

A kialakult helyzetben a döntőt nem sikerült megrendezni tavasszal. Végül a járványhelyzetre való tekintettel a 16 kategória legjobb 5 tanulója vehetett részt személyesen a végső megmérettetésen, ami 2020. augusztus 28-án zajlott le.

A verseny napját Orosz Atanáz miskolci megyéspüspök vezetésével imaóra nyitotta meg. A főszervező, dr. Inántsy-Pap Ágnes megnyitó beszédében elmondta: a verseny célja, hogy a tehetséges gyermekek országos szinten mutathassák meg tudásukat számos területen. Ezért magyar, matematika, történelem, angol, német, informatika, biológia tantárgyakból, valamint liturgikus ismeretekből állíttattak össze kérdéssorokat külsős szakemberek bevonásával. A főszervező beszédében kiemelte, a görögkatolikus tanulmányi verseny egyik fontos eredményének tartja, hogy a Görögkatolikus Metropólia által újonnan átvett iskolák is egyre nagyobb aktivitással kapcsolódnak be a Tudásolimpiába, így a Görögkatolikus Egyház „vérkeringésébe”. További fontos eredményként említette meg azt a tényt, hogy évről évre egyre több egyéni induló is érkezik különböző egyházközségekből.

A verseny egy 45 perces írásbeli feladatból állt, melynek elvégzésénél a szervezők gondosan figyelték és betartatták a járványügyi előírásokban meghatározott szociális távolságot és szabályokat. A verseny során és a döntő napjának lebonyolításában a Metropólia kispapjai voltak a szervezők és a főiskola munkatársai segítségére.

A délelőttöt Szaplonczay Márk diakónus atya motiváló, útmutató előadása zárta, amit az ebéd, majd a díjkiosztás követett. A díjkiosztó ünnepségen Orosz Atanáz püspök atya buzdító gondolatait meghallgatva vehették át a nyertes tanulók a megérdemelt jutalmat.

A versenynek ebben az évben is volt néhány újdonsága. Egyrészt a biológia tantárggyal bővült a paletta, másrészt a diákok önkéntes alapon kitölthettek egy Görögkatolikus 13+1 kérdésből álló TOTÓT. A totót hibátlanul kitöltők csokoládét kaptak jutalmul.

Sok szeretettel gratulálunk a döntősöknek, eredményeiket alább olvashatják!

Szöveg: dr. Inántsy-Pap Ágnes

Fotók: Szilágyi Tibor, Tomcsák András

 

Tudásolimpia döntő 2020.08.28

 

Matematika 7-8.

Név

Iskola

3. helyezett

Takács Klára

Szent László Katolikus Gimnázium, Technikum, Két Tanítási

Nyelvű Általános Iskola, Kollégium és Óvoda - Kisvárda

2. helyezett

Urbán Janka

Szent Efrém Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú

 Művészetoktatási Intézmény - Debrecen

1. helyezett

Jenei Marcell

Szent László Katolikus Gimnázium, Technikum, Két Tanítási

 Nyelvű Általános Iskola, Kollégium és Óvoda - Kisvárda

     

Matematika 9-10.

   

3. helyezett

Kovács Ádám

Szent László Katolikus Gimnázium, Technikum, Két Tanítási

Nyelvű Általános Iskola, Kollégium és Óvoda - Kisvárda

2. helyezett

Husztek Anna

Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium

és Kollégium - Nagykálló

1. helyezett

Szakos Máté Antal

egyéni jelentkező

     

Magyar 7-8.

   

3. helyezett

Palcsik Flóra

egyéni jelentkező

2. helyezett

Klincsik Míra

Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola,

Kollégium és Óvoda - Nyíregyháza

1. helyezett

Takács Klára

Szent László Katolikus Gimnázium, Technikum, Két Tanítási

Nyelvű Általános Iskola, Kollégium és Óvoda - Kisvárda

     

Magyar 9-10.

   

3. helyezett

Kulcsár Hanna

Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola,

Kollégium és Óvoda - Nyíregyháza

2. helyezett

Gajdos Petra

Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola,

Kollégium és Óvoda - Nyíregyháza

1. helyezett

Réthy-Fercsik Olna

Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola,

Kollégium és Óvoda - Nyíregyháza

     

Történelem 7-8.

   

3. helyezett

Palcsik Flóra

egyéni jelentkező

2. helyezett

Baranyi Boglárka

Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola,

Kollégium és Óvoda - Nyíregyháza

1. helyezett

Horváth Ádám

Szent Efrém Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola

és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény - Debrecen

     

Történelem 9-10.

   

3. helyezett

Juhász Anikó Margit

Szent Bazil Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium,

Szakgimnázium, Szakközépiskola, Készségfejlesztő Iskola

és Kollégium - Hajdúdorog

2. helyezett

Farkas Dzsenifer

Szent Bazil Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium,

Szakgimnázium, Szakközépiskola, Készségfejlesztő Iskola

és Kollégium - Hajdúdorog

1. helyezett

Baranyay Réka

egyéni jelentkező

     

Angol 7-8.

   

3. helyezett

Szabó Tifani

Istenszülő Oltalmáról Elnevezett Görögkatolikus Óvoda

és Általános Iskola - Újfehértó

2. helyezett

Soós Ármin

Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Óvoda

és Alapfokú Művészeti Iskola - Edelény

1. helyezett

Deáki Lilla Csenge

egyéni jelentkező

     

Angol 9-10.

   

3. helyezett

Nagy Zsombor

Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium

és Kollégium - Nagykálló

2. helyezett

Réthy-Fercsik Olna

Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium

és Óvoda - Nyíregyháza

1. helyezett

Petrás Mihály

egyéni jelentkező

     

Német 7-8.

   

1.helyezett

Szepesi Csenge

Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Óvoda

és Alapfokú Művészeti Iskola - Edelény

     

Német 9-10.

   

3. helyezett

Ragány Réka

Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium

és Óvoda - Nyíregyháza

2. helyezett

Kovács Máté

Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium

és Óvoda - Nyíregyháza

1. helyezett

Varga Szilveszter

Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium

és Óvoda - Nyíregyháza

     

Biológia 9-10.

   

3. helyezett

Kádár Zsófia

Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium

és Kollégium - Nagykálló

2. helyezett

Szakos Máté Antal

egyéni jelentkező

1. helyezett

Váraczki Márk

Szent Miklós Görögkatolikus Gimnázium - Nyíregyháza

     

Biológia 11-12.

   

2. helyezett

Treszkai Lili

Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium

és Óvoda - Nyíregyháza

1. helyezett

Juhász Zsófi

Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium

és Óvoda - Nyíregyháza

     

Liturgikus ismeretek 7-8.

   

3. helyezett

Póliska Eszter

Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola - Miskolc

2. helyezett

Kramcsák Eszter

Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola - Miskolc

1. helyezett

Simon Ábel

Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola - Nyíracsád

     

Liturgikus ismeretek 9-10.

   

3. helyezett

Pallai Veronika

Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium

és Kollégium - Nagykálló

3. helyezett

Balogh Diána

Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium

és Kollégium - Nagykálló

2. helyezett

Fehér Máté

egyéni jelentkező

1. helyezett

Makkai Domonkos

Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium - Miskolc

     

Informatika 7-8.

   

1. helyezett

Kramcsák Eszter

Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola - Miskolc

     

Informatika 9-10.

   

2. helyezett

Nagy Zsombor

Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium

és Kollégium - Nagykálló

1. helyezett

Zámbó Kinga

Szent László Görögkatolikus Gimnázium, Egészségügyi

Szakgimnázium és Szakközépiskola -Debrecen

 

 

Linkajánló


Kapcsolat


H-4400 Nyíregyháza, Bethlen G. u. 13-19.
+36 42 597-600