„Nem harcolhatunk valami ellen. Annak semmi értelme. Valamiért kell harcolni”
A hosszú pandémiás időszak után visszatért a vidámság és az élet a hittudományi főiskolánk épületébe…


A 11. Görögkatolikus Tudásolimpia döntője alkalmat adott arra, hogy újra megteljen diákokkal a főiskolánk.
Ebben az évben is több mint 1000 diák vállalta a megmérettetést, akik közül 98 tanuló került be a döntő fordulóra.


 

A verseny főszervezője, dr. Inántsy Pap Ágnes megnyitójában kiemelte azt a hatalmas bizalmat és hitet, amivel a diákok erre a versenyre tekintettetek a pandémiás időszakban. Beszédében Wass Albert egyik gondolatával - „Nem harcolhatunk valami ellen. Annak semmi értelme. Valamiért kell harcolni” – buzdította a diáksereget az eredményes versenyzésre.

 


A megnyitó 3. imaóra elvégzésével folytatódott dr. Dobos András szemináriumi rektor vezetésével, majd Kocsis Fülöp érsek-metropolita buzdító beszéde következett, amelyben kiemelte – a diákokra utalva – azt a sokszínűséget, ami a világban van, és ami Istennel egyesülve a legcsodálatosabb egységgé válik. Emlékeztetett a pünkösd közeledtére, amikor a Szentlélek eljövetelével válik teljessé a Szentháromságos Egy Isten.


A döntő írásbeli fordulója 45 percet vett igénybe, amit egy együtt elköltött, finom ebéd követett.


Az első három helyezést elérő diákoknak Orosz Atanáz miskolci megyéspüspök adta át a megérdemelt ajándékokat, külön kiemelve azt a bátorságot, amit a verseny egésze alatt tanúsítottak.
A díjazottaknak gratulálunk, névsoruk az alábbiakban olvasható:

 

Tudásolimpia döntő 2021.05.21


Matematika 7-8. 
3. helyezett Szabó Piroska Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium
2. helyezett Riczu Zsombor Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola
1. helyezett Lukács Imre Márk Szent Efrém Görögkatolikus Óvoda Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Matematika 9-10.
3. helyezett Sajtos Zsombor Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium és Óvoda
2. helyezett Sarkadi Sándor Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium és Óvoda
1. helyezett Jenei Marcell Szent László Katolikus Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola, Kollégium és Óvoda

Magyar 7-8.
3. helyezett Molnár Eszter Szent László Katolikus Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola, Kollégium és Óvoda
2. helyezett Osikóczki Nándor Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium
1. helyezett Takács Klára Szent László Katolikus Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola, Kollégium és Óvoda

Magyar 9-10.
3. helyezett Tóth Franciska Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium és Óvoda
2. helyezett Molnár Anna Szent László Katolikus Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola, Kollégium és Óvoda
1. helyezett Máté Eszter Katalin Szent László Katolikus Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola, Kollégium és Óvoda

Történelem 7-8.
3. helyezett Molnár Beatrix Szent Efrém Görögkatolikus Óvoda Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
2. helyezett Haraszti Bernadett Hanna Edelényi Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola
1. helyezett Zilahy Gréta Edelényi Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola

Történelem 9-10.
3. helyezett Török Ákos egyéni
2. helyezett Bacskó Dávid Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium és Óvoda
1. helyezett Buzsiczki István Szent Bazil Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium

Angol 7-8.
3. helyezett Almási Áron Edelényi Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola
2. helyezett Szilágyi Márk Szent Mihály Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíradony
1. helyezett Tatár Hanna Dudás Miklós Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Angol 9-10.
3. helyezett Görücü Yesim Sára Szent Miklós Görögkatolikus Gimnázium és Kollégium
2. helyezett Kepics Borbála egyéni induló
1. helyezett Petrás Mihály Hajdúdorogi Egyházközség

Német 7-8.
3.helyezett Maksa Liliána Edelényi Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola
2.helyezett Dósa Olivér Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium
1.helyezett Szemes Nóra Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium

Német 9-10.
3. helyezett Kovács Száva Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium
2. helyezett Gerencsér Panna Antónia Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium
1. helyezett Kiss Lívia Szent Bazil Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium

Biológia 9-10.
3. helyezett Gerencsér Panna Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium
2. helyezett Tamás Eszter Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium és Óvoda
1. helyezett Takács Annabell Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium és Óvoda

Biológia 11-12.
3.helyezett Takács Dávid Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium és Óvoda
2. helyezett Tallay Patrícia Szent Miklós Gimnázium Nyíregyháza
1. helyezett Dankó Csenge Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium és Óvoda

Liturgikus ismeretek 7-8.
3. helyezett Horváth Gréta Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola
2. helyezett Beregszászi Lujza Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola
1. helyezett Riczu Zsombor Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola

Liturgikus ismeretek 9-10.
3. helyezett Petrus Dóra Szent Bazil Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium
2. helyezett Bajcsev Dancsó Damján Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium
1. helyezett Kémenes Örs egyéni induló Budapest

Informatika 7-8.
3.helyezett Kohulák Patrik Edelényi Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola
2.helyezett Asztalos Dániel Edelényi Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola
1. helyezett Orosz Zsombor Szent Mihály Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíradony

Informatika 9-10.
3.helyezett Horváth Renáta Szent László Katolikus Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola, Kollégium és Óvoda
2. helyezett Lengyel Marcell Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium
1. helyezett Katonka Petra Szent Bazil Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium

Linkajánló


Kapcsolat


H-4400 Nyíregyháza, Bethlen G. u. 13-19.
+36 42 597-600