Hírek
A katolikus iskola identitása: közösség, hivatás, remény – Oktatási konferenciát tartottak Rómában
Mi a katolikus oktatás jövője, mi az identitása? címmel rendeztek tanácskozást 2026. május 12-én a Római Magyar Akadémián (Collegium Hungaricum). A görögkatolikus egyházat és főiskolánkat Seszták István intézményünk rektorhelyettese, a Hajdúdorogi Főegyházmegye főhelynöke és Verdes Miklós atya képviselte. A Magyar Kurír beszámolóját olvashatják.
Patrisztikus konferencia Rómában
A 2026. május 7–8. között rendezett nemzetközi patrisztikus konferencián, Rómában intézményünk három oktatója és egy hallgatója is előadást tartott.
Az MTA doktora lett dr. Véghseő Tamás
„Bizánci rítus, katolikus hit, magyar identitás” címmel védte meg doktori értekezését 2026. május 8-án a Magyar Tudományos Akadémia Humán Tudományok Kutatóházában dr. Véghseő Tamás, főiskolánk egyháztörténész professzora, korábbi rektora.
Szent Atanáz-nap ’26
Május 4-én, hétfőn ünnepelte főiskolánk névadóját, Szent Atanáz püspököt. A tanítási szünettel egybekötött napon az imádság, a tudományos párbeszéd és a közösségi együttlét egyaránt hangsúlyt kapott.